ЛК Панагюрище организира традиционните безплатни очни прегледи.

Тази година бяха обхванати 236 първолаци от общините Стрелча и Панагюрище

За пета поредна година панагюрският Лайънс клуб  организира, спонсорира и проведе безплатни прегледи на очите за всички първолаци в общините Панагюрище и Стрелча. Това се случи на 30 октомври, като в кампанията бяха обхванати около 198 деца от община Панагюрище и 38 от община Стрелча. По традиция прегледите се осъществиха от висококвалифицирани специалисти от клиниката по офталмология към УМБАЛ”Св. Георги” – Пловдив.

Дарителските жестове в подкрепа на пострадали и за лечение на болни са неизменна част от дейността на клуба. Наред със станалите традиция профилактични очни прегледи за първокласниците от общината и закупуването на бастуни, глюкомери и очила в помощ на хората със зрителни проблеми и диабетиците, Лайънс-Панагюрище успя да реализира и няколко мащабни проекта – на 21.05.2011г. беше финализиран проектът за оборудване на ресурсен кабинет в ОУ“20 април“, който е в помощ на деца със специални образователни потребности – в случая деца с намалено зрение. През 2012 панагюрските лъвове направиха поредния си благотворителен жест, насочен към хората с увредено зрение. Незрящите от общината ни имаха възможността да бъдат обучени да работят с компютър, като за целта от Лайънс закупиха специализиран софтуер, който  бе инсталиран на компютрите в Градската библиотека. Така библиотеката ни стана третата в България, която разполага с подобна специализирана техника в помощ на хората със зрителни проблеми. Сред  многото чудесни инициативи на клуба са “Гората на Лайънс”, учредяването на годишна стипендия за деца със зрителни проблеми,  спонсорирането на културни събития и др.

Коментари (0)

Вашият коментар :